Sayfalar

23 Şubat 2013 Cumartesi

ruya tebiri neir

Rüya Nedir?

Rüya nedir ve rüyaların mahiyeti nasıldır ? Uykuya aynı zamnda geçici ölümde denir, ve bu geçici ölüm denen halde gördüğümüz garip hallerdir rüyalar.
Neden ve hangi sebeple rüya gördüğümüz bir muammadır. Hz Adem (a.s) 'dan bu güne kadar alimler çeşitli şekillerde rüyaları izah etmeye çalışmışlar, düşünmüşler ancak rüyaları kesin bir şekilde açıklayamamışlardır. Bunca çalışmanın ardından görünen, uzun yıllar rüyalar gizemini muhafaza edecektir, ancak gelişen teknolojiler ve bilimsel çalışmalar ve alimlerin bitmek tükenmek bilmeyen azmi ile bu konuda nasıl gelişmeler olacağını kestirmek te çok kolay değildir.

islami rüya tabirleri

http://islamiruyatabiri.net
İnsanoğlu dünyaya geldiğinden beri rüyalar hakkında çeşitli şeyler söylenmiştir, ancak şunu diyebilirizki rüya büyük ve manevi bir alemdir ve yine şunu diyebilirizki rüyalar ahiret hayatı ile de alakalıdır. Bu ilişkiyi yaşamak  ve yakalamak ise ruh saflığı ve maneviyatla alakalıdır. Rüyalar çok hassas geçekleri yakalamanıza olanak verebilir ve yıllarca rüyalarla bir çok hassas konu çözülmüştür.
Kur'an-ı kerim de birçok ayet ve yine bir çok peygamber rüyalar üzerinde eheniyetle durmuştur ve rüyalar hergeçen gün ehemniyetini arttıracaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder